gjëra të shquar për të bërë në një datë të parë

0
17847

gjëra të shquar për të bërë në një datë të parë

konvencionale, një takim i parë është një mundësi për të të bëjë një përshtypje të mirë. Ju mund të keni shpenzuar ditë, javë, ose edhe muaj akumulojnë në atë kohë; prandaj, kjo ndoshta ka shumë të bëjë me rezultojnë.

Mënyra më e mirë për të bërë një përshtypje të mirë në takimin e parë është që të lënë vendin. Shumica e njerëzve nuk kanë imagjinatë, kur është fjala për të shkuar jashtë së bashku dhe sugjerim i tyre për një datë të parë është zakonisht të ketë një pije në një bar apo vakt. Këto lloje të datave janë krejtësisht të pranueshme, por ajo mund të jetë kënaqësi për të provoni diçka të ndryshme. Plus, ju do të jetë shumë më shumë gjasa të ketë një pozitiv Përshtypja nëse një datë mendon se ju keni bërë më të mirë tuaj për të bërë përshtypje atë. Nuk janë të pakta gjëra që kanë një datë të shquar; pjesët e tyre janë përmendur më poshtë.

gjëra të shquar për të bërë në një datë të parë

  • i parë, mos përqëndrohet shumë në plotësimin e Data e planifikuar, por më tepër për qëllimin e datës

Kjo është që të gëzojnë kohë së bashku dhe për të marrë për të njohin njëri-tjetrin më mirë. Situatat mund të lindin që të marrë datën në një tjetër drejtim nga qëllimi i tij origjinal. Mendoni rreth tyre dhe të përcaktojë nëse ata do të përmirësuar ose zvogëlohet kënaqësinë e kohës përpara se të vendosë nëse do të shkojë përpara ose nuk. Ndonjëherë një ngjarje spontane gjatë një datë mund të jetë xhevahir kryesor i një Data e përkryer.

  • Mbani Natyrore tuaj bisedë.

Angazhohen datën tuaj në temat që kanë të planifikuara dhe të bëjë i sigurt që ju dëgjoni komentet e tyre para se të bërë tuaj. Mendoni se çfarë thonë ata dhe për t'iu përgjigjur me komentet përkatëse. Gjithmonë të përpiqemi për të praktikuar aktive aftësitë e dëgjimit në mënyrë që emërimi juaj e di që ju jeni duke dëgjuar çfarë ju jeni duke thënë dhe se komentet tuaja ju interesojnë.

  • Mos e shtypni datën tuaj për aktivitetet që bëjnë jo interesin e tyre

Mbani data e aktiviteteve në ftesë përveç nëse ata ofrojnë aktivitete jashtëshkollore që mund të ju interesojnë. Njerëzit që do të thotë ju nuk e mendoj edhe për seksin gjatë ose pas, nëse ata fillojnë atë. Zonja, ju e dini se çfarë jam duke folur rreth. Mund kjo datë të jetë një kohë e mirë për të vlerësojmë Kompania dhe flasin me njëri-tjetrin? Nëse gjithçka shkon mirë, nuk do të jetë tjetër mundësi për aktivitete në datat e mëvonshme.

– duke treguar një nivel të lartë të besimit është një t madh mënyrë për të pasur një datë të suksesshëm.

Mos harroni kjo është vetëm një datë në fund të fundit. Kjo nuk është një çështje e jeta ose vdekja. Kjo nuk do të përcaktojë pjesën tjetër të jetës tuaj në qoftë se ju nuk e keni përfundoi martesa personi që ju jeni takim! Kështu që, të marrë datën për atë që është dhe mbani thënë vetes se kjo është ajo që ju duhet të bëni. Kjo mënyrë e të menduarit mund të ndriçohet deri dhe të ju jap një vështrim më të palëkundur, i cili do të bëjë më tërheqëse.

Them të vërtetën është e kotë që të përpiqen për të pretendojë se ju jeni dikush që nuk e bëjnë, ose nuk mund të bëni gjëra që ju nuk mund të bëni. Në një dorë, është e vështirë të mbani mend se çfarë ju tha kur të shpikur gjëra. Gjithashtu, nese ti shkon jashtë në një datë me atë person, ajo do të gjeni se ju nuk e keni thënë e vërtetë. Kjo mund të jetë e pakëndshme të paktën dhe të çojë në humbjen e një premtuar marrëdhënie. Pra, të jetë vetë.

Sigurisht, ju doni të luajnë me kostum tuaj dhe minimizuar kufizimet që mund të keni. Kjo është normale, por nuk e bëjmë atë në kurriz të e vërteta. Ka një dallim. Emërimi juaj pa dyshim do të përpiqet për të nxjerrë në pah pikat e forta tuaja, kjo është vetëm një nga konventat e takim lojë.

Kur ju shkoni jashtë në një datë të parë, në qoftë se ju thonë se ju jeni një Personi jashtëzakonshme dhe tërheqëse, dhe që ju të besoni veten, juaj Emërimi është shumë gjasa të besimit ju si.

data fun ide sugjerime
  • Shkoni në një park temë

Hulumtimet kanë treguar se kur njerëzit janë në një “i rrezikshëm” situatë, ata janë shumë më shumë gjasa për të zhvilluar një tërheqje për partnerin e tyre, cila është arsyeja pse të burgosurit mund të bie në dashuri me të dashurit e tyre. qartë, ajo është e mirë për të ruajtur skenarin e një rob dhe joshës karakter për një kohë të gjatë, por duke e bërë një takim në një temë park dhe duke shijuar gju-lartë shëtitjet janë një mënyrë e madhe për të siguruar takimin tuaj është një sukses.

date tmerrshëm parë
  • Organizimi i një piknik romantik

Asgjë nuk mund një piknik në një ditë të nxehtë të verës dhe është vend i përkryer takimi për ata që gëzojnë të shpenzimeve kohë jashtë. Ju mund të kaloni sa më shumë të holla si ju pëlqen, edhe pse ajo është e këshillueshme që të dal më shumë se disa salcice koktej dhe një sanduiç djathë. Çdokush me të holla shtesë mund të lehtë përshtypje një datë me CHARCUTERIE, një baguette, një shishe e bukur e verës dhe luleshtrydhe dhe krem. Dhe sa kohë që ju të zgjidhni një vend piktoresk, larg nga kafshë të egra armiqësore dhe fermerët zemëruar, ju jeni të garantuar një të suksesshëm parë takim.

Amazing data idetë e para
  • Një shëtitje në plazh

Duke supozuar se ju jetoni diku në afërsi të bregdetit, një shëtitje në Plazhi është ideja e shumë njerëzve një takim të përsosur të parë (dhe shumë romantik). Kur është e nxehtë, ju mund të lënë këpucët, çorape dhe vozis në det; në mot të ftohtë, përfundojë veten deri dhe të ecin përgjatë plazhit era-përfshiu, pretenduar të jetë një karakter në një roman romantik. Fundi datë me akull apo të nxehtë cokollate (në varësi të motit), dhe data juaj do të jetë i përulur nga e saj natyra romantike.

përfundim

Pavarësisht nga koha e kaluar në datën e parë, në qoftë se ju merrni së bashku edhe, Unë shpresoj se një datë të dytë është e mundur, e cila është, pas te gjithave, qëllimi i ushtrimi! Kështu që, për t'u siguruar që emërimi juaj është duke shkuar mirë dhe se ti je impresionuar mjaft të marrin në konsideratë duke parë atë përsëri, bëjë atë ndryshe dhe plan aktivitete zbavitëse në datën tuaj të parë.

Pasi data është e gjatë, ju kanë lënë atë në vendin e duhur dhe ju vlerësojmë shkëlqimin e datës.

LANI NJ RE PPLRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu