Efektet anësore të takimit në internet

0
18496
side effects of online dating

Derisa duke shkuar për online takim, ka gjëra shumë të rëndësishme që ju duhet dini në lidhje me botën e online takim dhe efektet që mund të ketë në jetën tuaj. Online Dating mund të jetë i rrezikshëm për shëndetin tuaj. Online Dating nuk është e ndryshme nga të tjerët, ka rreziqe. por, në qoftë se ju jeni të vetëdijshëm për rreziqet para se të merrni përfshirë, cdo gje do te rregullohet. Më poshtë janë disa disavantazhet e online takim

  • mashtrime

Një tjetër rreziku i online takim është; në shumë vende, anëtarët janë vetëm në kërkim për “miq rritur”. Ky është një kod i pashprehur për: Të interesuar vetëm në Partnerët rastësor seksi. Dhe në qoftë se ju shikoni pak më thellë, shumica e anëtarëve janë tashmë në një marrëdhënie.

Si faqen e internetit është menduar për teke, statusi marrëdhënia e profilin e do të jetë gjithmonë një nga këto: i veçantë, përfshirë, takim apo jo të sigurta.

Kur një anëtar e bën shumë të qartë se interesi i tyre është 100% seksual, menjëherë të ndaluar të gjitha komunikimit dhe bllokuar ato.

  • Online dating can be deadly.

Nowadays, everyone tries to be different and stands out for being memorable. It’s the same for dating. Everyone is looking for thisuniquedate idea that will be fun, engaging, and original and that will melt your potential combination and fall in love with you. Dating is a game as old as time itself. There are not many things that humans have not yet done. We all had dinner, we all went to the movies and we all played bowling. What else is there? In our attempt to be original on all dates, Ne kemi filluar duke bërë gjëra të trashë, si hidhem me parashutë. Po nese parashutë nuk hapet? Ju mund të shkojnë kampe. Çfarë ndodh nëse ju jeni të hahet me nje ari? Ju mund të shkoni me vela. Çfarë ndodh nëse capsizes barkës dhe mbytem? takim të gjithë këta njerëz përmes online takim dhe duke u përpjekur të jetë diçka origjinale në jetën tuaj është e rrezikshme. Nëse ju nuk jeni të kujdesshëm, Online Dating mund të çojë në vdekje.

  • Mashtrim

Shmangni dating vende që nuk ofrojnë një gjykim të lirë fillestare. It’s a clear sign that their website is shaky and they want to make sure their money is paid in advance.

The reason is; many sites continue to create inactive member profiles for more than 90 days. This is the only way to know if the members you are interested in are still on that specific site and are still available.

  • Online dating ruins your personal life.

Since there are only many hours in a day to see family and friends and experience these healthy joys, the time consumed by online dating can be detrimental. Okay, ju doni të provoni online dating, por me çfarë kosto? Online Dating është e varur dhe e lehtë. dikur ju filloni, ju nuk do të ndalet derisa ju të gjeni tuaj “ndeshje e përkryer”

A keni menduar ndonjëherë vënë re se gjërat e mira në jetë janë ndarë shpesh me familjen ose në afërsi miq? Nëse ju shkoni në internet, ju do të keni më pak kohë për të njëjtën familje dhe miq, e cila nuk është e shëndetshme. këto gëzime, e mira gjërat e, na bëjnë të lumtur. shpejt ju do të ketë kaluar aq shumë kohë duke shkuar jashtë që ju kurrë nuk do të shihni familjen tuaj ose miq. Nëse kjo ndodh, ju nuk do të ketë “lidhjes lumtur” në jetën tënde, e cila mund të çojë në shumë probleme shëndetësore, si depresioni.

  • stalking panevojshme

 Një nga rreziqet më të mëdha të online takim është “Stalkers” në internet dhe nuk ka asnjë mënyrë për të shpëtoj prej tij. kur ajo Është e qartë se keni të bëni me një stalker, ndaluar duke iu përgjigjur dhe për të bllokuar atë menjëherë.

Disa nga “ndjekësit hard core” do të krijojë më shumë se një profil. Por në qoftë se ju me të vërtetë i kushtoj vëmendje për profilin e tyre dhe email e tyre, ju mund të identifikojë profilet e kopjuar. Bllokuar ato shumë!

  • Mund të shkaktojë një sëmundje ngjitëse seksuale (sëmundje seksualisht e transmetueshme)

Ata që shkojnë Online gjeni një bollëk të njerëzve interesante dhe tërheqëse. Cfare eshte për të ardhur keq është se kur dy njerëz të interesuar të shkojnë në “datat”, ajo pa ndryshim të çon në seks. Sa më shumë seks që ju keni, më shumë të ngjarë që ju do të merrni një sëmundje seksualisht të transmetueshme. Kushtoj vëmendje! IST mund të shkaktojë vdekjen, nëse jeni nuk kujdesshëm. Nëse SST nuk ju tremb, sexaholic pse nuk bëhet? Apo edhe një sexaholic me një sëmundje ngjitëse seksuale jo-shërueshëm?

përfundim

Takime online mund të jetë një lojë e rrezikshme. Në qoftë se ju doni të jetoni një të thjeshtë, ignorant and mean life with few friends and without adventure, do not make an appointment online if you are not aware of its risks. Online dating is for adventurous, inspired and modern individuals who seek to expand, grow and enrich their lives with moments and memories in which you cannot write, just live and enjoy. megjithatë, once you have overcome the risks of online dating, you can have fun!

LANI NJ RE PPLRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu